בעידן שבו אנחנו חיים אין דבר כזה עסק ללא אתר אינטרנט. כולם בסופו של דבר מקימים אתר. לכן השאילה אינה "האם?" ואפילו לא "מתי?" השאלה היא רק איזה אתר אינטרנט כדאי לכם ליצור לעסק שלכם ?

בניית אתראתר אינטרנט הינו אוסף של עמודי תוכן אשר הצירוף שלהם יחדיו תחת קורת גג אחת עם יכולת "לקפוץ" מאחד לשני בקלות נקרא "אתר". בעצם מדובר בשילוב של מערכות שעובדות בסנכרון אחת עם השנייה וביחד מהוות "אתר אינטרנט".

בחזרה לשאלה "איזה סוג אתר אנחנו צריכים?"
לאחר שהבנו מה זה אתר אינטרנט עם כל המשמעויות שמתחבאות מאחורי צמד המילים הזה , כדאי לשאול גם מדוע אנחנו זקוקים לאתר.

ישנם מספר רב של סוגי אתרים אשר מספקים תמורות שונות לצרכים שונים. ישנם אתרי תדמית פשוטים ברמה בסיסית אשר תוכנם קבוע לאורך שנים (מעין כרטיס ביקור אינטרנטי) , סוג זה של אתרים הינם אתרי תדמית סטטיים קבועים והם מספקים את הרמה הבסיסית של הצורך בנוכחות אינטרנטית. היתרון האתר מסוג זה הינו המחיר הנמוך יחסית בשל קיצוץ בעלויות הפיתוח ורמת הטכנולוגיה הנמוכה , החיסרון העיקרי הינו איבוד היכולת לשליטה בתוכן ותלות בחברת בניית אתרים.

בעבר הייתה קיימת משפחה של אתרים סטטיים שהיה מקובל לבנות באמצעות תוכנות לבניית אתרים. בתוכה הייתה תת משפחה – משפחת אתרי הפלאש , אתרי פלאש הינם אתרים סטטיים אך אקטיביים בעלי ממשק מיוחד (לפעמים אנימטורי) אשר מפותחים בטכנולוגיה שונה משאר האתרים. היתרון בפלאש הינו שהאתרים יכולים לקבל חזות מדהימה ואקטיבית , מעניינת (מלל משתנה , תמונות זזות ועוד ועוד…) , החיסרון הינו שמנועי החיפוש ובראשם גוגל לא יודעים לזהות את תוכן האתר ולכן אתרים מפלאש כמעט לא יקודמו בגוגל באופן אורגני. כיום כמעט שכבר לא רואים אתרים סטטיים יותר פשוט כי זה מסורבל מדי לעדכן אותם.

ישנם אתרים תדמיתיים אשר תכולתם משתנה בתקופות קרובות יותר ולכן אינם יכולים להיות סטטיים ומחוייבים להיות אתרים דינמיים. אתר דינמי הינו אתר אינטרנט בעל מערכת ניהול תוכן אשר מסופקת ללקוח על ידי חברת בניית האתרים.

במשפחת האתרים הדינמיים תוכלו למצוא את החנויות המקוונות , אתרי הגלריות , פורטלים , פורומים ועוד…
היתרון המשמעותי בבניית אתר דינמי הינו היכולת לשדרוג מודולרי ושליטה מוחלטת בתוכן האתר. אתרים דינמיים יכולים להכיל חלקים (אפליקציות) בפלאש המשדרגות את המראה הכולל של האתר.

חיסרון ? אין !

עכשיו שאתם יודעים מה ההבדלים בין סוגי האתרים אתם צריכים לשאול את עצמכם מה הצורך האמיתי שלכם ומה יעשה את ההבדל בעסק ?

דברים שצריך לקחת בחשבון:

  • במידה ואתם מעוניינים באתר קטן בתחילת הדרך ולהרחיבו בהמשך רצוי שתבנו אתר תדמיתי דינמי קטן ולא סטטי , כך תחסכו באלפי שקלים בפיתוח כפול.
  • אתרים סטטיים יכולים לשבת על כל סוג שרת (חלונות , לינוקס)
  • אתרים דינמיים נכתבים בעזרת שפות תכנות ייעודיות לאתרים דינמיים (PHP ASP .NET) ולא ב HTML  פשוט ולכן חשוב להתאים את השרת לסוג שפת התכנות. ASP .NET  אך ורק בחלונות  PHP בלינוקס.
  • גם באתרי פלאש ישנם פעולות קידום הניתנות לביצוע בשביל שלא ייווצר מצב שהאתר קבור בתחתית (למידע בנושא קידום אתרים)
  • במידה ואינכם מעוניינים בקידום בגוגל ותוכן האתר לא משתנה בתדירות גבוהה תשקלו לפתח אתר מאוד ויזואלי (תמונות, html5).
Hana Designer
yairz83@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *